معرفی 5 مورد از بهترین موزیک پلیر های ویندوز

معرفی 5 مورد از بهترین موزیک پلیر های ویندوز

همه ما به دنبال بهترین ها هستیم، همه ما عاشق موسیقی هستیم و برای گوش دادن موسیقی در ویندوز نیازمند یک موزیک پلیر با امکانات مناسب هستیم. سیستم عامل ویندوز در هر نوع آن دارای موزیک پلیرهای پیش فرضی بوده و همچنین امکان نصب موزیک پلیرهای دیگر نیز وجود دارد.  امروزه موزیک پلیرهای متنوعی برای ویندوز وجود دارد که هر کدام ویژگی ها ، مزایا و معایب خود را دارند. اما کدام موزیک پلیرها بهترین هستند؟ ما در این مقاله 5 مورد از بهترین موزیک پلیرهای موجود برای ویندوز را معرفی خواهیم کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید. 

  1. Media Monkey

پلیر Media Monkey یک پخش کننده موسیقی تمیز و مرتب است. مهمترین ویژگی این موزیک پلیر امکان جمع آوری آلبوم است. همچنین امکان مدیریت کتابخانه های موسیقی با موزیک های تعداد بالا به راحتی میسر شده است. از دیگر مزایای این موزیک پلیر می توان به قابلیت شخصی سازی آن اشاره کرد. یعنی کاربران با سلیقه خود می توانند پوسته و رنگ موزیک پلیر خود را تغییر دهند. همچنین امکان اتصال به گوشی هوشمند و همگام سازی با آن را دارد. یکی دیگر از امکانات جالب این موزیک پلیر که ممکن است به درد هر کسی بخورد، تبدیل فرمت فایل های موسیقی است. 

  1. AIMP

موزیک پلیر AIMP بعد از بازنشستگی پلیر قدرتمند Winamp به سرعت مورد استقبال کاربران قرار گرفت، چرا که شباهت زیادی به Winamp داشت. مهمترین ویژگی این موزیک پلیر را می توان اکولایزر 18 باندی آن عنوان کرد که بی رقیب می باشد. سازگاری بالا با تمام قالب های صوتی و قابلیت تنظیم بالا از دیگر ویژگی های AIMP است. امکاناتی همچون رادیو آنلاین، تایمر پخش موسیقی تا زمان تعیین شده و خاموش شدن سیستم بعد از آن ، ضبط صدا و ... این نرم افزار را به یکی از قدرتمندترین موزیک پلیرها برای ویندوز تبدیل کرده است. این موزیک پلیر از فرمت های مختلفی مانند MP1, MP2, MP3, MPC / MP+, AAC, AC3, Ogg, FLAC,APE, WavPack, Speex, WAV, CDA, WMA, S3M, XM, MOD, IT, MO3, MTM, UMX  پشتیبانی می کند. همچنین امکان تبدیل فرمت های مختلف به فرمت های  wma, mp3, wav, ogg  وجود دارد.

  1. Foobar2000

موزیک پلیر Foobar2000 رایگان بوده و طرفداران زیادی دارد. مهمترین ویژگی این موزیک پلیر، قدرت شخصی سازی بالای آن است. حجم کم نرم افزار و قابلیت پخش انواع مختلف فرمت های موسیقی از دیگر ویژگی های Foobar2000 است. همچنین امکان تعیین میانبر برای عملیات مختلف نیز وجود دارد. این موزیک پلیر از افزونه های متنوعی نیز پشتیبانی می کند. 


  1. MusicBee

موزیک پلیر MusicBee یکی از زیباترین پلیرهای موجود برای ویندوز است. همچنین این موزیک پلیر حجم بسیار کمی نیز دارد. قابلیت شخصی سازی و پشتیبانی از پوسته ها و پلاگین های متنوع از دیگر ویژگی های این موزیک پلیر می باشد. دارا بودن اکولایزر 10 باندی و همچنین قابلیت همگام سازی با گوشی های هوشمند باعث شده تا این نرم افزار در بین بهترین موزیک پلیر های بازار قرار بگیرد. 

  1. Clementine

موزیک پلیر Clementine ابتدا برای لینوکس ارائه شده بود اما بعد از انتشار نسخه ویندوز آن با استقبال خوبی مواجه شد. مهمترین ویژگی متمایز کننده این موزیک پلیر امکان پخش مستقیم فایل های موسیقی از حافظه ابری (Cloud) مانند گوگل درایو است که موزیک پلیرهای دیگر چنین امکاناتی ندارند. نمایش متن ترانه ها، امکان همگام سازی با گوشی هوشمند و USB از دیگر ویژگی های این موزیک پلیر قدرتمند است.