چهار تا از ویدیو کانورترها برای تغییر فرمت فیلم در ویندوز

چهار تا از ویدیو کانورترها برای تغییر فرمت فیلم در ویندوز

منظور از ویدیو کانروتر نرم افزاری است که می تواند فرمت ویدیوهای مختلف را تغییر دهد. چنین قابلیتی به خصوص برای تبدیل ویدیوهای قدیمی و خاطره انگیز بسیار مهم است. هرچند نسخه های رایگان اکثر ویدیو کانورترها پولی است، اما بسته به نیازتان، می توانید از نسخه های رایگان آن ها هم استفاده کنید.  پس اگر می خواهید بدانید کدام یک از این نرم افزارها برای شما انتخاب بهتری است، با ما همراه باشید.

  1. VideoProc

کار کردن با این نرم افزار بسیار آسان است. در این نرم افزار نه تنها می توانید فرمت فیلم ها را تغییر دهید بلکه سرعت پخش و میزان صدا را هم می توانید تنظیم کنید و مطابق نیاز خودتان، می توانید آن را تغییر دهید. بدون این که نیاز به رمز گذاری داشته باشید، می توانید فیلم هایتان را فرمت MKV تبدیل کنید. علاوه بر این از بیش از 70 فرمت از جمله MOV و AVI و MP4 پشتیبانی می کند. برای تبدیل 4 K به مشکل نمی خورید و حتی از 8 K هم پشتیبانی می کند. البته این نرم افزار را برای MasOS هم می توانید دانلود کنید. در این نرم افزار می توانید فایل های تصویری را هم به GIF تبدیل کنید. اگر نسخه پولی آن را هم بخرید، می توانید مطمئن شوید که تبلیغات دیگر مزاحمتان نمی شود. کیفیت خروجی فیلم بسیار خوب است و سرعت تبدیل فیلم با یک سخت افزار GPU ایجاد می شود.

  1. Wondershare UniConverter

این نرم افزار قبلا Wondershare Video Converter Ultimate نام داشت. اگر به دنبال کیفیت و سرعت هستید، این نرم افزار یکی از بهترین گزینه های موجود است. به خصوص برای مبدتیان ایده آل ترین انتخاب است. این نرم افزار از 35 فرمت ویدیوی از جمله MOV و MP4 و MPEG پشتیبانی می کند. حتی اگر مطمئن نیستید می خواهید از چه فرمتی استفاده کنید، این نرم افزار 150 پروفایل از پیش ساخته شده دارد. هیچ مشکلی هم برای تبدیل به ویدیوهای 4 K نخواهید داشت. سرعت آن بسیار بالا است و فیلم خروجی آن کیفیت بسیار خوبی دارد. می توانید ویدیوها را به صورت گروهی یا تکی و نیز به صورت خودکار یا دستی فشرده کنید. با آن می توانید صداهای مورد نظرتان را هم ضبط کنید و از هزاران سایت اینترنتی فایل دانلود کنید. 

  1. Any Video Converter

این نرم افزار رابط کاربری بسیار ساده ای دارد و یکی از بهترین ویدیو کانورترهای ویندوز می باشد. حتی اگر دفعه اولتان است که با یک ویدیو کانورتر کار می کنید، اصلا نیازی نیست نگران باشید. از جمله قالب هایی که این نرم افزار از آن ها پشتیبانی می کند، عبارتند از: MPEG. WMV.  AVI.  MOV.  DivX.  DVD.  XviD.  VOB.  MPEG-4 و غیره. قبل از این که فیلم خروجی را دریافت کنید می توانید پیش نمایش آن را هم تماشا کنید. امکان تغییر تنظیمات فیلم و صدا را هم دارید. تقرییا می توان گفت که نسخه رایگان این نرم افزار نیازهای اساسی شما را رفع خواهد کرد. اگر چه خود AVC ادعا می کند آگهی نمایش نمی دهد اما تجربه ثابت کرده که با نصب نسخه های رایگان آن ممکن است مجبور شوید چند نرم افزار دیگر را هم نصب کنید. هرچند این نرم افزار سریع‌ترین نرم افزار موجود نیست اما کیفیت خروجی آن بسیار خوب است. این ویدیو کانورتر از 17 فرمت خروجی پشتیبانی می کند و بیش از 150 پروفایل از قبل ساخته شده دارد. نسخه پرداختی این نرم افزار اجازه می دهد دیسک های DVD و BD را هم تبدیل کنید.

  1. HandBrake

این ویدیو کانورتر تنها نرم افزاری است که در این زمینه کاملا رایگان است و جدا از ویندوز می توان از آن در MacOS و Linux هم استفاده کرد. قدمت نسخه MacOS آن از نسخه ویندوز بسیار بیشتر است. دیگر نیازی نیست با تبلیغات یا نرم افزارهای اضافی سر و کله بزنید. این نرم افزار از بیش از دوازده قالب خروجی (مثل MOV  و M4V و MP4 و MPEG) پشتیبانی می کند و برای ویرایش فیلم ها هم گزینه های بسیار زیادی دارد. بالاترین وضوح تصویر در آن 2160 p است. تنها مشکلی که با آن مواجه خواهید شد سرعت پایین و کاربر پسند نبودن آن است که البته به خاطر رایگان بودن و کیفیت بسیار خوب آن می توان با آن ها کنار آمد.